„Elementarz matematyczny” Beata Ostrowicka

On 21 lipca 2016 by agablazy

Pamiętam jak pierwszy raz wyjechałam jako au-pair do Włoch i jak bardzo zdziwiło mnie to, że dzieciaki mają specjalne „podręczniki” na wakacje. Żeby nie było, że włoskie dzieci są tak pokrzywdzone dodam, że idea całkiem dobra, bo wakacje akurat w tym regionie trwają nieco dłużej niż 3 miesiące. Niezłe, pomyślałam, że to dla dobra dzieci, żeby nie pozapominały, że to taka forma systematycznego przyswajania wiedzy, że niby tu mają wolne a jednak główki pracują. Oczywiście często te ćwiczenia cała rodzinka uzupełniała na tydzień przed powrotem do szkoły, ale pomysł mi się spodobał.

„Elementarz matematyczny” Beata Ostrowicka

wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Są wakacje. I mam przed oczami książkę, którą polecam szczególnie teraz, latem, wszystkim dzieciom. Jest właśnie taka a propos wstępu. Przyjemne z pożytecznym. Nie mam zamiaru nakłaniać rodziców do przesiadywania z dziećmi nad działaniami matematycznymi. Chcę pokazać alternatywę. Coś do poczytania, a przy okazji do nauczenia. Niby jakieś tam opowieści, kolorowe historie, a jednak każda jedna porusza ważne zagadnienie matematyczne. Z matematyką jak ze sztuką – jest wszędzie. Można liczyć chrupki i je chrupać, jest 7 dni tygodnia, są owoce -kilo lub dwa, albo jest osiem planet. Na przykład.

„Elementarz matematyczny” to połączenie dobrej ilustracji (Katarzyna Kołodziej) i mądrej treści. To jest właśnie książka, o której piszę tutaj, bo należy do ciekawych, dobrych i co najbardziej cieszy me serce -polskich książek dla dzieci.

Jako umysł humanistyczny z dystansem podchodzę do nauk ścisłych. Trochę się tej książki bałam. Lubię odkrywać, więc w końcu któregoś dnia połknęłam w całości. Bo wciąga. I wcale nie jest straszna. Wręcz taka ciepła. Niby matematyka, a jakie to ciekawe i zabawne. Każda strona to jakby powrót do przeszłości. Przypominają mi się stare podręczniki, duże litery, przyjemne ilustracje, jest i kilka zadań do wykonania.

Nie będę zdradzać więcej szczegółów, niech każdy odkryje je po swojemu. Ja wiem, że będę sobie do niej czasem zerkać. I często polecać. Żeby te główki (bez względu na porę roku) troszkę pracowały.

 

elementarz matematyczny nasza księgarnia elementarz polska ilustracja dla dzieci katarzyna kołodziej elementarz nasza księgarnia nasza księgarnia ciekawe książki dla dzieci netto brutto tara elementarz katarzyna kołodziej

podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *