„Fala” Suzy Lee

On 17 sierpnia 2015 by agablazy

„Fala” książka dla dzieci

Są takie książki, w których nie ma słów, ale tylko ilustracje. I to one najczęściej zdobywają moje serce. „Fala” (na zdjęciach wydanie włoskie  pt.:”L’onda”) Suzy Lee to dla mnie książka nie tylko dla dzieci o wspomnieniach znad morza. Na czym polega jej fenomen?

Przede wszystkim na tym, że jest zbiorem kilkunastu pięknych i dwukolorowych ilustracji, uniwersalną historią pewnego spaceru na plaży. Niby taka prosta, zwyczajna opowieść o dziewczynce i falach… A jednak! Wyjątkowe rysunki Suzy Lee trafiają do młodszych i starszych. Mimika twarzy naszej głównej bohaterki gwarantuje wspólne przeżywanie wielu emocji. Podoba mi się oszczędność kolorystyczna i minimalne rysunki. Już z okładki bije od tej książki świeżość i zapach lata.

„Fala” to nie tylko opowiadanie o dziewczynce i morzu, to również metafora przyjaźni. To spotkanie z mewami, piaskiem i wodą. To zabawa, śmiech i chwile grozy. Wcale nie dziwi mnie, że ta książka została wydana w wielu krajach na całym świecie. Ja odkryłam ją niedawno w niewielkiej, włoskiej księgarni i wydawało mi się że to nowość. Otóż okazało się, że „Fala” została wydana po raz pierwszy już kilka lat temu. Na chwilę obecną jest trudna do zdobycia w Polsce. Mimo to zachęcam do szukania w polskich księgarniach interentowych. A dla tych mniej cierpliwych dobra wiadomość: brytyjska wersja- „Wave” dostępna jest od ręki na przykład na amazonie czy ebay’u.

Polecam, jeśli chcecie mieć w swoim domu przez cały rok, kawałek pięknego lata.

ciekawe ilustracje dla dziecisuzy leefala książkafala suzy leefala książkafala suzy lee-5ciekawe ilustracje dla dziecifala suzy lee-2

podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *