fotografujemy

On 3 maja 2013 by agablazy

To były jedne z zajęć w plenerze. Jedne z tych „najlepszych na świecie”:) Zaprosiliśmy fotografa. Pana Karola.

Pan Karol przyniósł aparaty – te stare i dziwne na jakiś tam film, te normalne z ekranem gdzie od razu widać zdjęcie, które się zrobiło i kilkanaście aparatów tylko dla nas.

Fotografia dla dzieci. Jak to ugryźć w czasach kiedy każdy ma cyfrowy aparat w telefonie. Jak przekonać, że to sztuka, jak pokazać podstawowe zasady kompozycji, jak stworzyć obraz, uchwycić chwilę i co to jest ta „żabia perspektywa”!?!?!

O tym wszystkim cierpliwie opowiedział nam nasz gość specjalny, a dzieciaki nie mogły doczekać się wyjścia na powietrze. Każde dostało swój aparat- jednorazowego kodaka. Jedno z moich ulubionych pytań: „proszę pana, a gdzie tu się kasuje fotki?”. Wtedy trzeba było po raz kolejny wytłumaczyć już dość abstrakcyjną dla dzieciaków fotografię analogową. Wyciągnęliśmy stary film, pokazali na czym to polega, omówili pozytyw i negatyw… I chyba nie zdziwiły nas szeroko otwarte oczy. To przecież my dorastaliśmy w czasach kiedy miało się 36 klatek na całe wakacje:)

Wspaniałe rozmowy, setki wyjątkowych pytań ze strony Sztuczkowiczów i niesamowite podejście pana Karola. To plus słońce i warsztaty zaliczone do tych najbardziej udanych! Co tu dużo mówić, zobaczcie sami:

fotografujemy nido-art.com-2 fotografujemy nido-art.com-3 fotografujemy nido-art.com-4 fotografujemy nido-art.com-5 fotografujemy nido-art.com-8 fotografujemy nido-art.com-9 fotografujemy nido-art.com-10 fotografujemy nido-art.com-11 fotografujemy nido-art.com-12 fotografujemy nido-art.com-13 fotografujemy nido-art.com-14 fotografujemy nido-art.com-17 fotografujemy nido-art.com-19 fotografujemy nido-art.com-21 fotografujemy nido-art.com-23

fotografujemy nido-art.com-15

 

Szczególne podziękowania dla pana fotografa (www.karolmierzejewski.com), za energię, cierpliwość i cudowne zdjęcia z tych warsztatów.

podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *