„W góry!” Piotr Karski

On 9 września 2016 by agablazy

Czy można wydać 39,90 na kolorowankę? Tak, pod warunkiem, że ma aż 224 strony wielkiego formatu  i interesującej treści!

„W góry!” Piotr Karski

Kolorowanka to jednak bardzo ujmujące określenie tej książki. Owszem skłania i namawia do wielu aktywności plastycznych, zachęca do rysowania, odbijania i kolorowania. Ale poza tym ma wyjątkowe walory dydaktyczne. Jeszcze nie spotkałam książki dla dzieci, która prezentowałaby wiedzę z tylu różnych dziedzin i to w tak ciekawej formie graficznej! Znajdziemy tutaj ciekawostki ze świata geografii, mody, botaniki, zoologii, fizyki i sztuki. Dzieci dzięki książce „W góry” poznają także gwarę góralską, będą miały okazję zaprojektować wełniany sweter, poprowadzić dziennik pogody czy skonstruować barometr.

Warto podkreślić, że książka powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Jest idealnym połączeniem ilustracji na najwyższym poziomie i przebogatej treści. W tym przyjaznym dla dziecka wydaniu przemycone zostały ważne informacje na temat zachowania w górach, oznaczeń górskich szlaków i sprzętów wspinaczkowych. Poznajemy ośrodki narciarskie, wielkich himalaistów i specyfikę zimowych sportów. Można uratować narciarzy zasypanych przez lawinę, wspiąć się na Mount Everest, zajrzeć do jaskini pełnej stalaktytów, a nawet samemu jeden wyhodować w swoim pokoju.

Chyba nie potrzeba więcej słów, nie mogę zdradzić wszystkich ciekawostek o górach. Gwarantuję, że i tak będziecie zaskoczeni tym wydaniem. Mnie powaliło z nóg. Naprawdę aż chce się wyruszyć w góry!

w góry! wydawnictwo dwie siostry góry książka dla dzieci dobra polska ilustracja dla dzieci wyjątkowe książki dla dzieci książka o górach dla dzieci

podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *