info

skanlogo 041

„OKIEM BABCI”

to felietony cudownej babci Gosieńki. Babcie, bo często o nich zapominamy, a przecież biorą tak ważny udział w wychowaniu dzieci. Pomysł narodził się między innymi dlatego, że to babcie właśnie były częstymi gośćmi w Nido, to one przyprowadzały i odbierały pociechy i to im właśnie należy się chociaż jedna strona w „gniazdku w sieci”. Zwłaszcza, że współczesne babcie zamieniły kotki na myszki i rzadziej siadają z Mruczkiem na fotelu, a częściej surfują w poszukiwaniu nowych wyzwań… Dzięki babci Gosieńce idea Nido nigdy nie wygasła i mało tego – rośnie każdego dnia. Wszystkie teksty (tutaj)

 

skanlogo 039„RECENZJE”

to tutaj przedstawiamy Wam najciekawsze propozycje książkowe dla dzieci i dorosłych ( z naciskiem na te pierwsze). Szczególną uwagę skupiamy na jakości ilustracji i oprawy graficznej, bo to ona pierwsza ma dla nas znaczenie. Często ładne obrazki nie oznaczają równie dobrej treści i o tym właśnie chcemy do Was pisać. Wyszukujemy starannie pozycje dostępne nie tylko na polskim rynku. Wszystkie recenzje (tutaj)

 

skanlogo 043„MISZ MASZ”

to zbiór ciekawostek i nowości ze świata edukacji, sztuki i alternatywnych metod wychowawczych. Tutaj znajdziecie krótkie i często zabawne teksty o tym co nowego i interesującego. Chcemy promować to, co nam sie podoba, ale czasem podsuniemy wam jakis kontrowersyjny pomysł pod dyskusję. Wszystkie wiadomości (tutaj)

 

skanlogo 040
„GNIAZDKO W REALU”

to cykl wpisów o dotychczasowej działalności Nido, przy ulicy Kościelnej w Rybniku. Tutaj będziemy przypominać nasze zajęcia i realną przestrzeń, pomysły i zdjęcia tego, jak to wyglądało do tej pory. Kierujemy się nie tylko sentymentem, ale przekonaniem o wartości tradycji, którą chcemy przecież w jakimś zakresie kontynuować. Wszystkie wpisy (tutaj)

 

 

Autorami tekstów na tej stronie są:


Aga Blazy – artysta plastyk, założycielka Nido – Centrum Kreatywnego Rozwoju. Jej największe inspiracje to dzieci, rozmowy z ludźmi, podróże i sztuka. Więcej na www.agablazy.com
Iwona – artysta plastyk, zapalona pedagog, pierwsze doświadczenie zdobyła w Polsce, obecnie mieszka i pracuje w Niemczech. Marzy, by ludzie chcieli tworzyć bez względu na wiek. 
Gosieńka – doświadczona pedagog, nowoczesna babcia z lekkim piórem (nie w kapeluszu, tylko w ręku). Każdej zimy marzy o ciepłym kraju.

 

 

Comments are closed.