Michał Anioł

On 21 grudnia 2012 by agablazy

Poważny temat! No i dlaczego on niby był taki „wielki” ?!? Dla mnie za to, to było wielkie wyzwanie opowiadać Sztuczkowiczom o Michale Aniele cytując znane wszystkim stwierdzenia o wszechstronnie utalentowanym artyście renesansowym. Przypomniały mi się zajęcia, w których to ja brałam udział jako dziecko, kółko plastyczne na osiedlu w mojej miejscowości, siedziałam wtedy na ich miejscu i po raz pierwszy zobaczyłam malowidła z Sykstyny czy posąg Dawida z białego marmuru. To dzięki Pani Aldonie nauczyłam się patrzeć i rozmawiać o sztuce. Bo przecież sztuka jest dla wszystkich i warto o niej rozmawiać.

Trzeba więc było zacząć swój wywód jak wtedy, za dawnych czasów – oczami dziecka. Ominąć nadęte słowa i patrząc na dzieła- rozmawiać. Pytać, słuchać i wyciągać odpowiednie wnioski.  I jak zawsze- znaleźć odpowiedzi na setki pytań. Mój cel został osiągnięty, postać Michała Anioła stała się mniej odległa, a młodzi artyści zabrali się do pracy i zilustrowali już we własnym stylu życie i twórczość Michała Anioła.

Proszę Państwa- oto „Pieta w muzeum” autorstwa Ani

Ania

Ania

poniżej jedna z rzeźb Michała Anioła w ogrodach biskupich w Rzymie, autorką tej pracy jest Hania

Hania

Tym razem znowu „Pieta”, autorka: Julia

Julia

Julia

„Michał Anioł rzeźbiący w swojej pracowni”, autor: Miłosz

Miłosz

Miłosz

„Pokój artysty”, Nadia

Nadia

Nadia

Ostatnia z prac przedstawia Michała Anioła spadającego z rusztowań w kaplicy Sykstyńskiej, proszę zwrócić uwagę na detale w malowidłach na sklepieniu. Autorką tej pracy jest Ola

Ola

Ola

 

podziel się!

One Response to “Michał Anioł”

  • Michał Anioł spadający z rusztowań fantastyczny! Najbardziej zauroczył mnie „słoik” z pędzlami na rusztowaniu;-) Bardzo fajna i inspirująca galeria dzieł małych-WIELKICH artystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *