Pompeje

On 11 lutego 2013 by agablazy

Moim głównym celem podczas sztuczkowa było chronologiczne przedstawianie dziejów historii sztuki. Urozmaicanie tej historii, łączenie różnych technik plastycznych, dyskutowanie o sztuce oraz … dobra zabawa! Pompeje. Już sama nazwa jest taka „napompowana”, wywołała sporo śmiechu u Sztuczkowiczów. Że niby co to znaczy?

Wcześniej dyskutowaliśmy o Starożytnym Rzymie i Grecji, teraz nadszedł czas na rzymskie pałace i malowidła ścienne. No i jeden mniejszy cel- poznanie definicji „iluzji”. Jak zawsze zaczęliśmy od rozmów i oglądania materiałów- reprodukcji i zdjęć. No i jakoś tak rozmarzyliśmy się  o tym, jak każdy z nas urządziłby wnętrze swojego wymarzonego pokoju. A marzenia te, szybko przenieśliśmy na… karton!

Tak, tym razem pracowaliśmy w technice kolażu. Zadaniem dzieci było wykonanie takiego projektu jednej ściany swojego wnętrza, pamiętając o tym, że na końcu wszystkie prace połączymy w jedną całość- tworząc trójwymiarowy model takiego wnętrza.

Niestety nie posiadam podpisów tych prac i tu prośba do rodziców. Jeśli to czytacie i Wasze pociechy lub Wy sami pamiętacie która praca jest Waszego artysty- proszę o komentarz pod postem. Każdy ze Sztuczkowiczów zasługuje co najmniej na podpis pod swoim dziełem.

pompeje10

pompeje9

 

podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *