„Pora na potwora”

On 19 marca 2015 by agablazy

Jest wiele książek i gier, które polegają na ułożeniu postaci z trzech elementów. Chyba każdy z was zetknął się z drewnianymi układankami czy kartonowymi kartami, które można łączyć w dowolny sposób, tak, aby powstała „poprawna” postać albo jakiś śmieszny stwór. Ale jest tylko jedna tak genialna książka, z niebanalnymi ilustracjami,  która wywołuje chichawkę zarówno u dzieci,  jak i dorosłych. Proszę Państwa:

„Pora na potwora”

Aleksandra i Daniel Mizielińscy, wydawnictwo „Dwie Siostrypora mizielinscy

Aleksandra i Daniel Mizielińscy (znani przede wszystkim z „Map„) tym razem ilustrują zabawną książko – układankę. Wpada w oko nie tylko nietypowy format, ale i twarde, tekturowe strony. Wszystkie podzielone są na trzy części. Można z nich układać zwierzęta, dodać jakiś kosmiczny element, pomieszać kota z wężem i potwór gotowy! Mało tego. Ma też swoją nazwę. Spróbujcie ją wymówić…

Książka (jak dla mnie) nie ma ograniczeń wiekowych. Młodsze dzieci zajmuje układanie i dopasowywanie poszczególnych elementów. Rozpoznają znane im zwierzęta- kota, byka czy węża. Starsze zaczynają rozpoznawać literki i czytać. Bawią się mieszaniem głowy byka z tułowiem węża itd. W naszym domu dziewczynki intrygują takie „stwory”, ale pewnie jest to nie lada zabawa dla wszystkich chłopaków. Często ktoś pyta mnie- jaką książkę warto kupić chłopakowi- dla mnie „Pora na potwora” jest w tym wypadku bardzo dobrą propozycją.

Wielkie brawa za kolorystykę, graficzne ilustracje i jakość wydania. Za pobudzanie wyobraźni, prowokacje do dyskusji i kupę śmiechu!

Polecamy.

pora na po pora na potwora-4 pora na potwora-5 pora na potwora-6 pora na potwora-9 pora na potwora-13 pora na potwora-16 pora na potwora-17 pora na potwora-19

Jest już dostępna kontynuacja tej książki pt. „Let’s go monsters”, o której możecie przeczytać tutaj. Jest pomocna w nauce języka angielskiego!

Nas jednak urzekła ta pierwsza, polska wersja. Wybór należy do Was.

podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *