„Skrytki” – Agata Królak

On 21 kwietnia 2015 by agablazy

Pisaliśmy ostatnio o książce ze schowkami, tym razem podobny temat, w zupełnie inny sposób przedstawia nam Agata Królak. Oto „Skrytki”, malutka, kwadratowa książeczka z zaskakującymi, prawie abstrakcyjnymi ilustracjami kryjówek.

„Skrytki”. Agata Królak

wydawnictwo: Ładne Halo

agata królak

Gdzie można coś schować? Na strychu, w parku, nad łóżkiem czy w piwnicy. I choć niektóre z tych miejsc mogą wydawać się nam ponure i ciemne to zarówno dzięki tekstowi jak i ilustracjom zaczynamy rozumieć magię takich miejsc.

agata królak skrytki-10 skrytki-11 skrytki-6 skrytki-7 skrytki-9 skrytki-13

Bardzo podoba mi się mały format tej książki i niezmiennie zachwycają obrazki Agaty Królak. Tekturowa przepaska otaczająca okładkę z tytułem napisanym w charakterystyczny dla autorki sposób, dodaje wiele uroku, choć to mało praktyczne rozwiązanie, gdy cudo to w dłoniach trzymają dzieci. Moje dorosłe oko jest jednak zachwycone detalami (takimi jak maleńka dziurka od klucza na okładce) i tym w jakiś sposób możemy przepaść w świat sekretów i tajemnic. Ciemna kolorystyka wydawała mi się na początku mało trafna jeśli chodzi książkę dla dzieci… Z upływem czasu myślę, że to dzięki niej możemy poczuć tą atmosferę tajemniczości. Czego i Wam, serdecznie życzę.

podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *