Wielka książka – „Wielkie marzenia”

On 28 lutego 2015 by agablazy

„Wielkie marzenia”, tekst: Przemysław Wechterowicz, ilustracje: Marta Ignerska; wydawnictwo Znak

wielkie marzenia

Towarzyszy mi od dawna i dziś trudno ją zdobyć, ale mam wielką nadzieję, że wkrótce zostanie dodrukowana.

Książka o bardzo wielkim formacie, mówiąca o bardzo ważnych rzeczach- marzeniach. I to jest pierwszy wielki plus. No bo jeśli trzyma się w rękach takie wielkie cudo, to od razu wiadomo, że jest na piękny temat.

wielkie marzenia recenzja-2

Węgorze marzą, żeby wspiąć się na Mont Everest. Jętka, żeby pożyć tak sobie jeszcze dzień dłużej, a słońce o tym, by założyć przeciwsłoneczne okulary.

wielkie marzenia recenzja-5 wielkie marzenia recenzja-6 wielkie marzenia recenzja-7wielkie marzenia wielkie marzenia recenzja-8 wielkie marzenia recenzja-9

Jest wesoło i kolorowo dzięki nietuzinkowym ilustracjom Marty Ignerskiej. Niektóre strony przypominają dużego formatu kolorowankę, a sposób, w jaki rysowane są te marzenia, zachęca do zilustrowania własnych.

Po to na końcu książki są dwie puste białe strony i zachęta do narysowania własnego, wielkiego marzenia.

„Wielkie Marzenia” to pozycja, którą trudno wstawić do szufladki z podziałem na wiek. Bo dla mnie nie ma ani dolnej, ani górnej granicy. Może być prezentem z okazji narodzin, wspaniałą dedykacją na początek życia, może być upominkiem dla przedszkolaka albo motywacją do filozofowania dla dzieci szkolnych. No bo dorośli to wiadomo- dla nich to kolejne przypomnienie, żeby pamiętali o tym, co najważniejsze i skupiali się na drobnych sprawach, które budują wielkie marzenia.

To pierwsza i nie jedyna w mojej kolekcji książka Przemysława Wechterowicza. Wkrótce pokażę Wam inne jego wielkie dzieła dla małych i dużych.

wielkie marzenia recenzja-11

podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *