„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”

On 31 sierpnia 2015 by agablazy

Przeczytałam o niej, zobaczyłam tytuł  i okładkę i uśmiech pojawił się na mojej twarzy.

„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”

Autorka: Marta Galewska – Kustra, Ilustracje: Joanna Kłos, wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Coraz więcej dzieci ma problemy logopedyczne. Pracować nad tym możemy z dziećmi sami w domu. Nie wiecie jak? Nie czujecie się na siłach? Ta książka jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców i dzieci.

„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” to historia muchy „Fefe”. Sympatyczny owad z żółtą muszką pod szyją (!) i w fioletowym kubraczku (?) okazuje się być wyjątkowym stworzeniem. Potrafi latać szybciej niż samolot, chodzi na randki, biega w maratonach i jest gwiazdą opery. To tylko niektóre z jej licznych umiejętności.

Ciekawa forma książki Marty Galewskiej – Kustry to nie tylko opowieść o zabawnej muszce, ale i propozycja ćwieczeń logopedycznych. Moje ulubione? To, w którym udajemy że jemy krówkę, mlaskamy a potem ćwiczymy język- próbujemy tę krówkę oderwać od podniebienia. Sprawdziłam – niezła gimnastyka. Książka jest tak skonstruowana, że po każdej z przygód Muchy Fefe znajdziemy „chmurkę” z ważnymi informacjami dla rodziców oraz zadanie dla dziecka. Pełne humoru ilustracje Joanny Kłos zapewnią rozrywkę nie tylko młodszym czytelnikom. Delikatne choć pełne wigoru rysunki zachęcają do otwierania kolejnych stron. A sama Fefe, za każdym razem zaprasza dzieci do wspólnej zabawy (np naśladowanie dźwięku straży pożarnej czy robienie kwaśnych min). Tak, to zdecydowanie luźna propozycja zabaw na bardzo poważny temat. Sporo przy tym śmiechu i buziowych wygibasów. Efekt? Sprawny aparat artykulacyjny i ciekawie spędzony z dzieckiem czas. Przyjemne z pożytecznym!

W tej książce odpowiada mi przede wszystkim propozycja zadań logopedycznych, ilustracje Joanny Kłos i jakość wydania. Zaliczam ją bez dwóch zdań do wyjątkowych, polskich książek dla dzieci.

wydawnictwo nasza księgarnia z muchą na luzie ciekawe ilustracje dla dzieci wydawnictwo nasza księgarnia mucha fefe z muchą na luzie ćwiczymy buzie

podziel się!

Trackbacks & Pings

  • "Pucio mówi pierwsze słowa" :

    […] Kustra, jest też autorką innej  genialnej pozycji, która wspiera i rozwija mowę dziecka: „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”. To tam po raz pierwszy zetknęłam się z taką formą książki. Otóż najpierw jest wstęp, w […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *